Przewóz bagażu
Sprawdź, w jaki sposób to zrobić?
Jako bagaż podręczny bez dodatkowych opłat możesz zabrać łatwe do przenoszenia rzeczy - takie, które swobodnie mieszczą się na półkach nad siedzeniami, w wolnych przestrzeniach pod siedzeniami lub w innych miejscach do tego przeznaczonych (są oznaczone odpowiednim piktogramem).
Dlatego przed podróżą warto mądrze się spakować: nie zapłacisz, jeśli rower czy wózek dziecięcy złożysz na czas przewozu. Takie gabaryty traktujemy również jako bagaż podręczny.
Kiedy za bagaż trzeba będzie dopłacić?
- jeśli przewozisz rzeczy łatwe do przenoszenia, ale niemieszczące się nad i pod zajmowanym miejscem, ani w innym miejscu do tego przeznaczonym, oznaczonym odpowiednim piktogramem. Wówczas musisz kupić bilet na przewóz bagażu. Opłata za taki bilet jest zryczałtowana i wynosi 5,10 złotych;
- jeżeli przewozisz jeden rower o konstrukcji pionowej, jednośladowy i jednoosobowy (szczegóły i wskazówki dotyczące przewozu rowerów znajdują się w naszym „Przewodniku dla posiadaczy jednośladów”).
Pamiętaj: rzeczy zabierane do wagonu nie mogą zagrażać bezpieczeństwu i porządkowi w transporcie, utrudniać przejazdu innym podróżnym oraz wyrządzać szkody w mieniu współpodróżnych. Dzięki temu podróż będzie przyjemna i komfortowa dla każdego.
Nie mam biletu na przewóz bagażu - co zrobić?
Jeśli przed podróżą nie kupiłeś biletu, możesz to zrobić w pociągu u konduktora.
Przypominamy, że kupując bilet u konduktora, oprócz opłaty za przewóz bagażu poniesiesz opłatę pokładową w wysokości 20 zł.
Nie musisz zgłaszać braku biletu na przewóz bagażu. Konduktor dopełni formalności podczas kontroli.
Jeśli przewozisz bagaż niezgodnie z zasadami i warunkami, które określiliśmy, to nałożymy na Ciebie opłatę dodatkową.
Szczegóły, które dotyczą przewozu bagażu znajdują się w Regulaminie przewozu pociągami PKP Intercity.