Szukasz pomysłu na ciekawe i niedrogie spędzenie weekendu? Sprawdź naszą ofertę!

UWAGA! Od 4 czerwca 2020 r. obowiązują Przejściowe szczególne warunki i zasady odprawy oraz przewozu osób pociągami PKP Intercity. Zgodnie z nimi, na przejazd pociągiem PKP Intercity posiadacz biletu okresowego zobowiązany jest nabyć, przed rozpoczęciem podróży, odpłatny bilet dodatkowy (rezerwację na wybrane połączenie), w przeciwnym wypadku będzie traktowany jak osoba bez ważnego dokumentu przewozu.

Korzystając z biletów weekendowych PKP Intercity możesz podróżować po Polsce niewielkim kosztem, ich cena zaczyna się od 81 zł. Dzięki popularnym serwisom podróżniczym koszt noclegu można również znaleźć w niskiej cenie. Przekonaj się sam, że wydając całkiem niewiele możesz wiele zobaczyć oraz spędzić aktywnie i przyjemnie czas poza domem.

W ramach jednego biletu (Biletu weekendowego lub Biletu weekendowego MAX) będziesz mógł podróżować bez ograniczeń podczas całego weekendu.

ikona pociąg

Do czego uprawniają bilety weekendowe i jakie są ich ceny?

Bilety uprawniają do nieograniczonej liczby przejazdów pociągami PKP Intercity w terminie ważności biletu zgodnie z poniższym zakresem:

rodzaj biletu weekendowy weekendowy MAX
kategorie pociągów TLK TAK TAK
IC TAK TAK
EIC - TAK
EIP - TAK (dodatkowo wymagana jest dopłata do pociągu EIP w wys. 10 zł, za każdy przejazd pociągiem EIP)
cena biletu klasa 1 111,00 zł 264,00 zł
klasa 2 81,00 zł 164,00 zł
ikona zegar

Kiedy obowiązują bilety weekendowe?

Z przejazdu na podstawie biletu weekendowego można skorzystać od godziny 19:00 dnia roboczego poprzedzającego dzień wolny od pracy do godziny 6:00 pierwszego dnia roboczego następującego po dniach wolnych. Najczęściej więc bilety weekendowe są ważne od godziny 19:00 w piątek do godziny 6:00 w poniedziałek. Jeżeli np. piątek lub poniedziałek jest dniem wolnym od pracy to bilet obowiązuje o jeden dzień dłużej.

ikona fotel

Gdzie kupisz bilety weekendowe oraz uzyskasz rezerwację miejsca?

Bilety weekendowe możesz kupić nawet 30 dni przed planowaną podróżą:

Kup bilet
  • w Internecie – poprzez Serwis e-IC (w zakładce Bilet okresowy)
  • w kasie biletowej,
  • u konduktora w pociągu (z wyjątkiem EIP).
ikona żarówka

O czym musisz pamiętać?

Wszystkie bilety weekendowe są imienne, więc na bilecie, zakupionym w kasie biletowej lub u konduktora w pociągu, musisz wpisać w sposób czytelny i trwały swoje imię i nazwisko. Podczas kontroli biletów w pociągu oprócz okazania biletu musisz potwierdzić swoją tożsamość w jeden ze sposobów wskazanych w warunkach korzystania z oferty. Bilet bez wpisania imienia i nazwiska, osoby która będzie z niego korzystała (właściciela biletu), jest nieważny.

Warunki zwrotu niewykorzystanego biletu weekendowego określa, w zależności od kanału zakupu biletu:


Warunki ofert Bilet Weekendowy Max oraz Bilet WeekendowyLink otwiera się w nowym oknie

0