Drodzy użytkownicy,

Bezpieczeństwo Waszych danych jest dla nas priorytetem, dlatego nieustannie obserwujemy i stale doskonalimy nasze systemy teleinformatyczne. Jednak najważniejszym elementem jesteście Wy, stąd na bazie naszych doświadczeń przygotowaliśmy dla Was najważniejsze zasady bezpieczeństwa w sieci.

Twoje konto i Twoje hasło – nie dziel się kontem – jest tylko Twoje, podobnie jak hasło. Nikt
z naszych pracowników nie poprosi Cię o podanie hasła.

Zadbaj o dobre hasło – hasło nie powinno być proste, tak aby w łatwy sposób nie można było jego odgadnąć. W naszych serwisach stosujemy poniższą politykę:

Hasło dostępu do serwisu powinno spełniać następujące warunki:

  • zawierać duże i małe litery, cyfry lub znaki specjalne,
  • hasło powinno być możliwie długie. W zasadzie im dłuższe hasło tym lepiej. Minimalna ilość znaków to 8. Bezpieczne hasła powinny zawierać około 14 – 15 znaków wtedy są trudniejsze do złamania,
  • nie należy zapamiętywać haseł w przeglądarce,
  • nie należy używać w haśle słów popularnych i uniwersalnych,
  • unikaj używania znaczących dat, imion i nazw,
  • nie twórz haseł składających się tylko z samych liter lub cyfr.

Korzystaj z oprogramowania antywirusowego – w celu zabezpieczenia informacji przetwarzanej w serwisie oraz Twoich danych osobowych korzystaj z oprogramowania antywirusowego; miej pewność że oprogramowanie jest aktualne.

Nie otwieraj podejrzanych wiadomości e-maili i załączników – jeżeli nie spodziewasz się wiadomości e-mail lub jej treść wydaje się podejrzana - nie otwieraj załączników, nawet od zaufanego nadawcy; czasem wystarczy chwycić za telefon i potwierdzić czy wiadomość została wysłana.

Sprawdź, czy strona, do której się logujesz, ma bezpieczne połączenie – na stronach naszego serwisu zapewniamy bezpieczne połączenie HTTPS z szyfrowaniem SSL (certyfikat). Klikając na kłódkę przy pasku adresu przeglądarki możesz sprawdzić certyfikat i jego ważność. Zaniechaj dalszego przeglądania serwisu jeżeli strona uznana jest za niebezpieczną, nie posiada certyfikatu lub certyfikat wygasł.

Miej pewność gdzie wchodzisz – jeżeli chcesz odwiedzić nasze serwisy internetowe, wpisz w pasek adresu www.intercity.pl. Zawsze używamy adresu bezpośredniego, dlatego nie wchodź korzystając z przesłanych pocztą elektroniczną linków.

Zapamiętaj detale serwisu – przyjrzyj się naszemu serwisowi i zapamiętaj kilka detali, które pomogą Ci ustrzec się ataku cyberprzestępcy. Może się zdarzyć, że w sieci znajdziesz bardzo podobne strony do naszych, jednak niebędące pod naszą kontrolą. Zazwyczaj przestępcy wyłudzają w ten sposób cenne dane (np. loginy i hasła).

Zadbaj o swój smartphone – telefon komórkowy to nic innego jak kieszonkowy komputer. Miej pewność że na urządzeniu zainstalowane jest oprogramowanie antywirusowe a aplikacja pobrana jest z autoryzowanego źródła.  Dbaj o aktualizacje oprogramowania.

Zawsze w kontakcie – jeżeli w trakcie przeglądania naszych serwisów stwierdzisz problem lub nieprawidłowe ich działanie, natychmiast daj nam o tym znać dzwoniąc na infolinie 703 200 200 (Opłata za minutę połączenia 1,29 zł brutto. Usługę świadczy „PKP Intercity” S.A.).

0