a a a
Jesteś tutaj: Strona główna » O Firmie » Aktualności

Aktualności

Grupa PKP gotowa na powroty z wakacji

Dodatkowe pociągi, mobilni informatorzy, zwiększone patrole funkcjonariuszy SOK i specjalne zespoły do usuwania awarii – to tylko niektóre z działań podejmowanych przez spółki Grupy PKP w związku z zakończeniem wakacji

Od 12 października zmiana organizacji ruchu na linii Warszawa-Białystok

Poprawa komfortu i skrócenie podróży do 2,5 godziny, to cele remontu linii Warszawa – Białystok realizowanego przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Od 12 października br. zarządca infrastruktury zamknie trasę Tłuszcz – Łochów. W styczniu zamknięcie obejmie kolejny odcinek, do Sadownego. Przewoźnicy przygotowują komunikację zastępczą. PKP Intercity wprowadza także Bilet Relacyjny.

Dodatkowe połączenia autobusowe PKP Intercity na linii Warszawa-Łódź

1 września br. wejdzie w życie korekta rozkładu jazdy. Zarządca infrastruktury kontynuuje prace modernizacyjne na linii łódzkiej, dzięki którym w 2015 roku czas przejazdu skróci się do 70 minut. Ruch pociągów zostanie dostosowany do kolejnego etapu inwestycji, a PKP Intercity uzupełni siatkę połączeń o dodatkowe autobusy kursujące pomiędzy Skierniewicami, Żyrardowem a Warszawą.Na stacjach będą dyżurować informatorzy mobilni.

Oświadczenie spółek Grupy PKP w sprawie monitoringu

W nawiązaniu do doniesień medialnych dotyczących monitoringu na dworcach, stacjach kolejowych i w pociągach PKP Intercity, spółki Grupy PKP pragną podkreślić, że głównym celem instalacji kamer w tych miejscach jest poprawa bezpieczeństwa pasażerów. Wyniki prowadzonych cyklicznie badań satysfakcji wskazują, że pasażerowie uznają bezpieczeństwo za istotny czynnik wpływający na komfort podróży.

1 września - korekta rozkładu jazdy pociągów

Od poniedziałku, 1 września br. wchodzi w życie korekta rozkładu jazdy pociągów. Zarządca infrastruktury kontynuuje prace modernizacyjne na 3 000 km torów, których efektem będą atrakcyjne czasy przejazdu już w grudniu br. oraz wyższy komfort podróży. Wdrożeniu korekty będzie towarzyszyć akcja informacyjna.

Nowy wygląd drużyn PKP Intercity

Granatowe, klasyczne w kroju stroje, krawaty i czapki dla panów oraz fulary i toczki dla pań – tak będzie ubrana załoga pokładowa pociągów EIC Premium już w grudniu tego roku. Przewoźnik ogłosił właśnie przetarg na uszycie nowych ubiorów służbowych dla drużyn konduktorskich. Projekt przygotowała ViaModa Szkoła Wyższa w Warszawie.

Czyste pociągi PKP Intercity na całej trasie

Czyste pociągi podczas całej trasy – PKP Intercity usprawnia model sprzątania swoich składów, wdrażając tzw. „czyszczenie w biegu”, czyli dodatkowe serwisy sprzątające na pokładach pociągów. Obecnie trwa pilotaż nowego rozwiązania.

Więcej miejsc na długi weekend

Kolejna para pociągów nad morze, ponad 12tys. dodatkowych miejsc, podróż w dobrej cenie dzięki „Biletowi Podróżnika” i „Biletowi Weekendowemu” oraz wsparcie informatorów mobilnych - PKP Intercity gotowe na długi weekend sierpniowy.

Zmieniony rozkład jazdy na linii łódzkiej utrzymany do końca sierpnia

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. poinformowały o utrzymaniu zmienionego rozkładu jazdy na linii Warszawa – Łódź do końca wakacji. Od poniedziałku, 11 sierpnia wybrane pociągi będą jeździły tak jak do tej pory zmienioną trasą, z pominięciem stacji Skierniewice, Żyrardów. Zmiana organizacji ruchu wprowadzona została w związku z testami nowych urządzeń sterowania ruchem.

Do Trójmiasta lub nad morze? Tylko pociągiem PKP Intercity

29 zł – tyle może kosztować bilet PKP Intercity do Trójmiasta. Jeśli pasażer wybierze pociąg Express InterCity (EIC) za podróż może zapłacić jedynie 49 zł. Bilet w dobrej cenie do nabycia w Internecie, w ramach Weekendowej Biletomanii. W ofercie wciąż dostępnych jest 0,5 mln biletów. PKP Intercity to również szeroki wybór połączeń, gwarancja miejsca oraz konkurencyjny czas przejazdu.

polski
english

Komunikaty

Honorowanie biletów Kolei Mazowieckich w pociągach PKP Intercity[ więcej ]
Wzajemne honorowanie biletów w pociągach „PKP Intercity” S.A. i „Koleje Mazowieckie - KM”[ więcej ]
Honorowanie biletów Kolei Mazowieckich w pociągu TLK „Podlasie”[ więcej ]
Przerwa w płatnościach MeritumBank[ więcej ]
Wstrzymana sprzedaż biletów na wybrane relacje międzynarodowe[ więcej ]
Dodatkowy postój pociągu 19111 „Kurpiński” na stacji Bełchów[ więcej ]
Udostępniona sprzedaż w pociągach międzynarodowych[ więcej ]
Przystanki PKP Intercity BUS relacji Krynica Morska – Malbork – Krynica Morska oraz Kraków – Ustrzyki Górne – Kraków[ więcej ]
Wzajemne honorowanie biletów w pociągach uruchamianych przez „PKP Intercity” S.A. i „Koleje Mazowieckie-KM” sp. z o.o.[ więcej ]
Przystanki PKP Intercity BUS relacji Warszawa - Białystok - Warszawa[ więcej ]
Przejdź do pełnej listy komunikatów