a a a
Jesteś tutaj: Strona główna » O Firmie » Aktualności

Aktualności

Nowy Członek Zarządu PKP Intercity S.A.

23 lipca br. Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Wspólników PKP Intercity S.A. powołało do Zarządu Spółki Piotra Rybotyckiego, który od 1 sierpnia obejmie pion operacyjny odpowiedzialny za organizację, realizację i bezpieczeństwo przewozów pasażerskich oraz utrzymanie taboru i infrastruktury.

Teraz Wi-Fi na trasie do Poznania

Kolejny pociąg z bezpłatnym Internetem jest już na torach. Od czwartku 24 lipca, pasażerowie EIC Słowacki kursującego na trasie między Warszawą i Poznaniem, mogą korzystać z Wi-Fi dostarczonego przez T-Mobile Polska. Usługa wkrótce pojawi się w kolejnych składach, m.in. jeżdżących na linii do Krakowa i Trójmiasta.

Czasowe zmiany w rozkładzie jazdy na trasie Warszawa – Łódź

W związku z testami nowych urządzeń sterowania ruchem na linii łódzkiej od 22.07 do 10.08 br. wybrane pociągi TLK kursować będą zmienioną trasą,z pominięciem stacji Skierniewice, Żyrardów.

Kolejne dworce z systemem jednej kolejki

Koszalin, Tczew, Szczecin Dąbie, Przemyśl, Rzeszów, Skarżysko Kamienna i Bydgoszcz to kolejne lokalizacje, gdzie PKP Intercity uruchomiło system jednej kolejki do kas. Udogodnienie objęło również pozostałe okienka we Wrocławiu. Dzięki rozwiązaniu, które działa na 25 dworcach w kraju, zakup biletu przebiega sprawniej.

Zmiana cen biletów w TLK Cegielski i TLK Sukiennice

Informacja dla pasażerów podróżujących pociągami TLK Cegielski i TLK Sukiennice od 16 czerwca br.

Jubileuszowy przejazd pociągu relacji Moskwa - Berlin - Paryż!

20 lipca br., już po raz 500., wyruszy na szlak pociąg EuroNight z Moskwy do Paryża. Skład jest uruchamiany przez Koleje Rosyjskie we współpracy z PKP Intercity. To jedno z dwóch bezpośrednich połączeń, którym polscy podróżni mogą dojechać do Francji.

Wszystkie lokomotywy PKP Intercity z kamerami

Zakończono instalację urządzeń do pozycjonowania i monitorowania lokomotyw PKP Intercity. Dzięki nim można śledzić ruch pojazdów oraz zbierać materiał potrzebny do analizy zdarzeń na liniach kolejowych. Partnerem projektu jest PKP Informatyka.

Zniżki dla dużych rodzin w PKP Intercity

Od 15 lipca br. klienci PKP Intercity mogą korzystać „Karty Dużej Rodziny”. W ramach programu przewoźnik zaoferuje rodzinom wielodzietnym przejazdy z 25% upustem. Do akcji włączył się także WARS.

TLK Pirat i TLK Bryza – zwrot za bilet

W związku z opóźnieniem w przejeździe pociągów TLK Pirat rel. Kołobrzeg – Bielsko Biała oraz TLK Bryza rel. Kołobrzeg - Kraków, kursujących w nocy z 8/9 lipca br., informujemy, że pasażerowie w każdej kasie biletowej własnej PKP Intercity otrzymają zwrot kosztów biletów.

Kolejne kasy PKP Intercity z systemem jednej kolejki

PKP Intercity wprowadziło system jednej kolejki na kolejnych dworcach. Tym razem udogodnienie objęło kasy w Częstochowie i dodatkowe okienka w Katowicach. Dzięki rozwiązaniu zakup biletu przebiegnie sprawniej. Rozwiązanie funkcjonuje już na 18 dworcach w kraju.

polski
english

Komunikaty

Przerwa w płatnościach banku Millenium[ więcej ]
Przerwa w płatnościach Przelewy24 w systemie e-IC[ więcej ]
Zablokowana sprzedaż w poc. międzynarodowych od 31.08.2014/01.09.2014[ więcej ]
Przystanki PKP Intercity BUS relacji Krynica Morska – Malbork – Krynica Morska oraz Kraków – Ustrzyki Górne – Kraków[ więcej ]
Wzajemne honorowanie biletów w pociągach uruchamianych przez „PKP Intercity” S.A. i „Koleje Mazowieckie-KM” sp. z o.o.[ więcej ]
Przystanki PKP Intercity BUS relacji Warszawa - Białystok - Warszawa[ więcej ]
Przedłużone honorowanie biletów odcinkowych[ więcej ]
Udostępniona sprzedaż w pociągach międzynarodowych[ więcej ]
Ustawa o kombatantach - zmiana wymiaru ulg przejazdowych[ więcej ]
Udostępniona sprzedaż w pociągach międzynarodowych od 14/15.06.2014r.[ więcej ]
Przejdź do pełnej listy komunikatów