a a a
Jesteś tutaj: Strona główna » O Firmie » Aktualności

Aktualności

Od soboty zmiana w kursowaniu pociągów na trasie Iława – Malbork

Od soboty 25 października, 3 z 8 pociągów z Warszawy do Trójmiasta zmienią trasę. Składy kursujące przez Malbork pojadą objazdem, co wydłuży podróż o ponad 2 godziny. Dla 16 pociągów regionalnych na trasie Dąbrówka – Mleczewo (7 km) zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa. Przejazd wydłuży się o około 15 min. Czasowa organizacja ruchu potrwa 4 tygodnie.

Zmiana czasu na zimowy - kursowanie pociągów PKP Intercity w nocy 25/26 października br.

W najbliższą niedzielę nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy. Wskazówki zegara przesuniemy z godziny 3:00 na 2:00. W nocy z 25 na 26 października 18 pociągów PKP Intercity zatrzyma się na godzinę na najbliższej stacji, tak by dotrzeć do celu zgodnie z obowiązującym rozkładem jazdy.

PKP Intercity odebrało 2 pociągi

Kolejne składy przechodzą testy, tak by od 14 grudnia kursować z pasażerami pomiędzy Warszawą a Trójmiastem, Krakowem, Katowicami i Wrocławiem.

Pendolino na każdą kieszeń. Bilety od 49 zł w sprzedaży od połowy listopada

15 listopada br. rusza przedsprzedaż biletów na przejazdy nowymi pociągami kategorii EIC Premium (Pendolino). Ceny będą zaczynać się od 49 zł. Nowa strategia cenowa ma zachęcić do podróżowania koleją.

Przygotowania do wdrożenia Pendolino

W nawiązaniu do artykułu red. Konrada Majszyka opublikowanego na łamach „Dziennika Gazety Prawnej”, PKP Intercity odpowiada.

Czasowa zmiana organizacji ruchu kolejowego na linii Warszawa – Kraków/Katowice

W najbliższą środę i czwartek, czas jazdy pociągów z Warszawy do Katowic i Krakowa lub z powrotem, wydłuży się o około pół godziny. W ramach intensywnych prac na Centralnej Magistrali Kolejowej, zarządca infrastruktury uruchamia nowe urządzenia sterowania ruchem.

Odbiory Pendolino

Ze względu na liczne zapytania, PKP Intercity informuje, że proces odbiorów Pendolino idzie zgodnie z harmonogramem, jednak podczas prób prowadzonych w ciągu ostatnich dwóch weekendów ujawniono usterki w pociągach, które muszą zostać usunięte przez producenta.

Informacja o biletach okresowych na trasie Warszawa Wschodnia – Łódź Widzew

W związku z modernizacją linii średnicowej w Warszawie oraz wprowadzonymi na ten czas zmianami w kursowaniu pociągów PKP Intercity, posiadacz biletu odcinkowego imiennego wydanego w relacji Warszawa Wschodnia – Łódź Widzew – Warszawa Wschodnia uprawniony jest również do przejazdu pociągiem przyjeżdżającym do stacji Warszawa Gdańska.

Modernizacja linii średnicowej w Warszawie

W związku z modernizacją linii średnicowej w Warszawie oraz wprowadzonymi na ten czas zmianami w kursowaniu pociągów Spółki PKP Intercity informujemy.

Informacja dotycząca biletów okresowych

Informujemy, że w połączeniach autobusowych uruchomionych przez PKP Intercity na odcinkach Warszawa – Białystok i Warszawa - Małkinia podróżni, którzy posiadają bilety okresowe powinni nabyć nieodpłatny bilet dodatkowy ze wskazaniem miejsca do siedzenia.

polski
english

Komunikaty

Honorowanie biletów pomiędzy „PKP Intercity” a Łódzką Koleją Aglomeracyjną[ więcej ]
Zwrot biletów jednorazowych i okresowych odcinkowych w relacji Zakopane – Kraków[ więcej ]
Utrudnienia w płatnościach w internetowym systemie sprzedaży[ więcej ]
Modernizacja linii średnicowej w Warszawie[ więcej ]
Zwroty biletów okresowych[ więcej ]
Informacja dotycząca biletów okresowych[ więcej ]
Czasowe zmiany organizacji ruchu - Warszawa Gdańska[ więcej ]
Chwilowe problemy z systemem sprzedaży internetowej e-IC[ więcej ]
Chwilowe problemy z systemem powiadomień o rozpoczętej i zakończonej transakcji w e-IC[ więcej ]
Udostępniona sprzedaż na daty odjazdu od 11 /12.10.2014 w wybranych pociągach krajowych[ więcej ]
Przejdź do pełnej listy komunikatów