a a a
Jesteś tutaj: Strona główna » O Firmie » Aktualności

Aktualności

Odwołanie pociągu do Rzymu

Informujemy, że ze względu na brak podpisania umowy i zrealizowania płatności przez jednego z organizatorów wyjazdów do Rzymu, pociąg, który miał odjechać z Warszawy Wschodniej 25 kwietnia o godz. 09:14 został odwołany.

Z PKP Intercity na majówkę

Na długi weekend majowy PKP Intercity zapewni pasażerom ponad 17 tys. dodatkowych miejsc. Zwiększy również częstotliwość kursowania pociągów na najpopularniejszych trasach.

Kolejne dworce z system jednej kolejki

Lublin, Kielce, Olsztyn, Kołobrzeg i Skierniewice to kolejne miasta, gdzie PKP Intercity uruchomiło system jednej kolejki do kas. Dzięki nowemu rozwiązaniu zakup biletu przebiegnie sprawniej. System funkcjonuje już na 17 dworcach w kraju.

Wielkanocne podróże z PKP Intercity

Dodatkowe pociągi na najpopularniejszych trasach, bilety w dobrej cenie z gwarancją miejsca siedzącego oraz pełna informacja dla pasażerów to propozycja PKP Intercity dla podróżujących na Wielkanoc.

Zmiany w rozkładach jazdy pociągów PKP Intercity w dniach 27 IV – 15 VI

Od niedzieli, 27 kwietnia br. wchodzi w życie korekta rozkładu jazdy pociągów. Jest to przede wszystkim kontynuacja zmian wdrożonych w marcu, których powodem są prace modernizacyjne prowadzone przez zarządcę infrastruktury (PKP PLK) na torach. Wdrożeniu zmian towarzyszyć będzie akcja informacyjna.

Nowe wagony PKP Intercity na trasie Wrocław – Trójmiasto

Nowoczesne, komfortowe, dostępne dla wszystkich - takie są nowe wagony PKP Intercity. Na początek na trasę Wrocław - Trójmiasto wyjedzie ich 9, a docelowo 25. W pierwszy kurs z pasażerami wyruszą już w najbliższy wtorek, porannym pociągiem TLK Mieszko.

Lemon, czyli system pozycjonowania i monitorowania lokomotyw

PKP Informatyka zainstalowała pierwsze urządzenia do pozycjonowania i monitorowania lokomotyw PKP Intercity. Urządzenia wraz z dedykowaną aplikacją tworzą system Lemon.

Jedna kolejka na dworcu w Białymstoku

PKP intercity wprowadziło nowe udogodnienie, dzięki któremu zakup biletu w białostockich kasach przebiegnie sprawniej. Od wczoraj, do okienek przewoźnika obowiązuje jedna kolejka. Białystok to dwunasty dworzec w kraju, gdzie funkcjonuje rozwiązanie.

Oświadczenie zarządu PKP Intercity ws. zakupu pociągów Pendolino/EIC Premium

Zarząd PKP Intercity oświadcza, że kontrakt podpisany z firmą Alstom, zobowiązuje producenta do przekazania pociągów posiadających homologację dopuszczającą eksploatację na terenie Rzeczpospolitej Polskiej z prędkością max. do 250 km/h. Inne działanie stanowiłoby istotne naruszenie warunków zamówienia.

29/30 marca 2014 - zmiana czasu zimowego na letni

W nocy z 29 na 30 marca b.r. (z soboty na niedzielę) nastąpi zmiana czasu z zimowego na letni. Wskazówki zegarów zostaną przesunięte o godzinę do przodu, z 02:00 na 03:00. Część połączeń PKP Intercity pojedzie według zmienionego rozkładu jazdy.

polski
english

Komunikaty

Podróż z "Biletem weekendowym" i "Biletem podróżnika" w majówkę[ więcej ]
Honorowanie biletów Spółki "Koleje Mazowieckie" na odcinku Małkinia - Tłuszcz w pociągach PKP Intercity[ więcej ]
Wstrzymana sprzedaż biletów na połączenia międzynarodowe od 14.06.2014r.[ więcej ]
Autobusowa komunikacja zastępcza na odcinku Zamość - Rzeszów - Zamość[ więcej ]
Wznowiona sprzedaż biletów na połączenia międzynarodowe od 26/27 kwietnia 2014r.[ więcej ]
Zmiany w tabelach opłat za bilety jednorazowe wg oferty specjalnej „BILET RELACYJNY”[ więcej ]
Wzajemne honorowanie biletów na odcinku Warszawa Wschodnia – Skierniewice („PKP Intercity” i „Koleje Mazowieckie-KM”)[ więcej ]
Informacja dotycząca fakturowania za bilety[ więcej ]
Zakończenie współpracy z firmą eCard - zwrot należności za niewykorzystane bilety na drodze reklamacji.[ więcej ]
Honorowanie miesięcznych biletów odcinkowych w pociągach EIC[ więcej ]
Przejdź do pełnej listy komunikatów