a a a
Jesteś tutaj: Strona główna » O Firmie » Aktualności

Aktualności

Kolejne dworce z system jednej kolejki

Lublin, Kielce, Olsztyn, Kołobrzeg i Skierniewice to kolejne miasta, gdzie PKP Intercity uruchomiło system jednej kolejki do kas. Dzięki nowemu rozwiązaniu zakup biletu przebiegnie sprawniej. System funkcjonuje już na 17 dworcach w kraju.

Wielkanocne podróże z PKP Intercity

Dodatkowe pociągi na najpopularniejszych trasach, bilety w dobrej cenie z gwarancją miejsca siedzącego oraz pełna informacja dla pasażerów to propozycja PKP Intercity dla podróżujących na Wielkanoc.

Zmiany w rozkładach jazdy pociągów PKP Intercity w dniach 27 IV – 15 VI

Od niedzieli, 27 kwietnia br. wchodzi w życie korekta rozkładu jazdy pociągów. Jest to przede wszystkim kontynuacja zmian wdrożonych w marcu, których powodem są prace modernizacyjne prowadzone przez zarządcę infrastruktury (PKP PLK) na torach. Wdrożeniu zmian towarzyszyć będzie akcja informacyjna.

Nowe wagony PKP Intercity na trasie Wrocław – Trójmiasto

Nowoczesne, komfortowe, dostępne dla wszystkich - takie są nowe wagony PKP Intercity. Na początek na trasę Wrocław - Trójmiasto wyjedzie ich 9, a docelowo 25. W pierwszy kurs z pasażerami wyruszą już w najbliższy wtorek, porannym pociągiem TLK Mieszko.

Lemon, czyli system pozycjonowania i monitorowania lokomotyw

PKP Informatyka zainstalowała pierwsze urządzenia do pozycjonowania i monitorowania lokomotyw PKP Intercity. Urządzenia wraz z dedykowaną aplikacją tworzą system Lemon.

Jedna kolejka na dworcu w Białymstoku

PKP intercity wprowadziło nowe udogodnienie, dzięki któremu zakup biletu w białostockich kasach przebiegnie sprawniej. Od wczoraj, do okienek przewoźnika obowiązuje jedna kolejka. Białystok to dwunasty dworzec w kraju, gdzie funkcjonuje rozwiązanie.

Oświadczenie zarządu PKP Intercity ws. zakupu pociągów Pendolino/EIC Premium

Zarząd PKP Intercity oświadcza, że kontrakt podpisany z firmą Alstom, zobowiązuje producenta do przekazania pociągów posiadających homologację dopuszczającą eksploatację na terenie Rzeczpospolitej Polskiej z prędkością max. do 250 km/h. Inne działanie stanowiłoby istotne naruszenie warunków zamówienia.

29/30 marca 2014 - zmiana czasu zimowego na letni

W nocy z 29 na 30 marca b.r. (z soboty na niedzielę) nastąpi zmiana czasu z zimowego na letni. Wskazówki zegarów zostaną przesunięte o godzinę do przodu, z 02:00 na 03:00. Część połączeń PKP Intercity pojedzie według zmienionego rozkładu jazdy.

Milion tanich biletów od PKP Intercity

Kupuj taniej w każdy weekend! 29 marca rusza „Weekendowa Biletomania”. PKP Intercity zaoferuje swoim klientom milion biletów w niskich cenach. Bez względu na odległość za przejazd pociągiem TLK pasażer zapłaci 29, a za podróż Expressem InterCity 49 złotych. Oferta będzie dostępna wyłącznie w Internecie, w każdy weekend.

Szaro-niebieska flota PKP Intercity

Szaro-niebieskie z czarnym pasem wzdłuż okien – tak będą wyglądały nowe pociągi PKP Intercity produkowane przez konsorcjum Stadler Polska Sp. z o.o. oraz NEWAG S.A. Wszystkie pociągi wchodzące w skład floty narodowego przewoźnika mają mieć nowoczesny, spójny wygląd. Pasażerowie pojadą nimi pod koniec 2015 r.

polski
english

Komunikaty

Wstrzymana sprzedaż biletów na połączenia międzynarodowe od 14.06.2014r.[ więcej ]
Autobusowa komunikacja zastępcza na odcinku Zamość - Rzeszów - Zamość[ więcej ]
Wznowiona sprzedaż biletów na połączenia międzynarodowe od 26/27 kwietnia 2014r.[ więcej ]
Zmiany w tabelach opłat za bilety jednorazowe wg oferty specjalnej „BILET RELACYJNY”[ więcej ]
Wzajemne honorowanie biletów na odcinku Warszawa Wschodnia – Skierniewice („PKP Intercity” i „Koleje Mazowieckie-KM”)[ więcej ]
Informacja dotycząca fakturowania za bilety[ więcej ]
Zakończenie współpracy z firmą eCard - zwrot należności za niewykorzystane bilety na drodze reklamacji.[ więcej ]
Honorowanie miesięcznych biletów odcinkowych w pociągach EIC[ więcej ]
Przejdź do pełnej listy komunikatów