a a a
Jesteś tutaj: Strona główna » O Firmie » Aktualności

Aktualności

KE potwierdziła finansowanie dla Pendolino

Komisja Europejska potwierdziła wkład finansowy z Funduszu Spójności dla projektu „Zakup kolejowego taboru pasażerskiego do obsługi połączeń dalekobieżnych”, czyli 20 składów Pendolino. Uwzględniając opinię Europejskiego Banku Inwestycyjnego, dokonała oceny projektu i uznała, że jest on zgodny z priorytetami programu operacyjnego i przyczyni się do osiągnięcia jego celów.

Kolejne pociągi PKP Intercity z bezpłatnym Wi-Fi wjeżdżają na tory

Od poniedziałku 15 września br., pasażerowie pociągów ekspresowych Kościuszko, Krakus, Górnik i Klimczok mogą korzystać z bezpłatnego Wi-Fi dostarczonego przez T-Mobile Polska.

Sprostowanie nieprawdziwych informacji „Dziennika Gazety Prawnej”

W nawiązaniu do artykułu red. Konrada Majszyka z dzisiejszego wydania (17.09.2014) „Dziennika Gazety Prawnej”, PKP Intercity oświadcza, że materiał zawiera nieprawdziwe informacje.

Z Lublina do Warszawy za 37 zł

Od 15 września br. PKP Intercity obniża ceny biletów na trasie między Lublinem i Warszawą do 37 zł. Oferta łączy się z ulgami ustawowymi. Dodatkowo, na pozostałe połączenia przewoźnika będzie można kupić bilet nawet o 30% taniej.

Homologacja dla Pendolino

PKP Intercity informuje, że producent Pendolino uzyskał decyzję Urzędu Transportu Kolejowego umożliwiającą eksploatację pojazdów na terenie Polski. Dzięki temu Spółka może rozpocząć odbiory końcowe pociągów.

Dwie możliwości podróżowania na trasie Warszawa-Białystok

PKP Intercity Bus i pociąg z przesiadką w Małkini oraz bezpośrednie, ekspresowe połączenie autobusowe - tak będzie wyglądała od 12 października br. organizacja ruchu na remontowanej linii Warszawa - Białystok. Powodem zmian jest zamknięcie odcinka Tłuszcz - Sadowne Węgrowskie. Efektem modernizacji całej trasy ze stolicy do Białegostoku będzie poprawa komfortu i skrócenie podróży do 2,5 godziny.

Wi-Fi w pociągach PKP Intercity jeżdżących do Krakowa i Trójmiasta

Od poniedziałku 8 września br., pasażerowie pociągów PKP Intercity do Krakowa oraz Trójmiasta mogą korzystać z bezpłatnego Wi-Fi dostarczonego przez T-Mobile Polska.

PKP Intercity będzie częstowało podróżnych jabłkami!

Na pasażerów pociągów Express InterCity czeka smaczna i zdrowa niespodzianka. PKP Intercity rozda podróżnym ponad 280 tys. jabłek. Akcja ruszy 9 września br.

Pendolino – status projektu

W nawiązaniu do publikacji "Pulsu Biznesu" z 5 września, PKP Intercity informuje, że w Polsce znajduje się obecnie 13 z 20 Pendolino. Pierwotny harmonogram projektu przewidywał przekazanie przez producenta pierwszych pociągów z pełną dokumentacją (czyli homologacją UTK) 6 maja, czyli zakładał 7 miesięcy na przygotowanie składów do jazdy z pasażerami. Obecnie, jeśli Alstom uzyska decyzję Urzędu Transportu Kolejowego w połowie września, czas ten skróci się niemal trzykrotnie.

Nowe lokomotywy spalinowe PKP Intercity wyprodukuje PESA

10 nowych lokomotyw spalinowych dla PKP Intercity powstanie w bydgoskiej fabryce PESA. Spółki podpisały wart 131,2 mln zł brutto kontrakt na produkcję i co najmniej 12-letnie utrzymanie nowych lokomotyw. Już za niespełna miesiąc odbędzie się premierowy pokaz pojazdu na targach InnoTrans w Berlinie.

xPamiętaj o przerwie technologicznej w systemie internetowej sprzedaży w godzinach 23:30 - 1:00
polski
english

Komunikaty

Udostępniona sprzedaż na daty odjazdu od 11 /12.10.2014 w wybranych pociągach krajowych[ więcej ]
Wstrzymana sprzedaż w wybranych pociągach krajowych.[ więcej ]
Zwrot biletów odcinkowych[ więcej ]
Honorowanie biletów Kolei Mazowieckich w pociągach PKP Intercity[ więcej ]
Wzajemne honorowanie biletów w pociągach „PKP Intercity” S.A. i „Koleje Mazowieckie - KM”[ więcej ]
Honorowanie biletów Kolei Mazowieckich w pociągu TLK „Podlasie”[ więcej ]
Wstrzymana sprzedaż biletów na wybrane relacje międzynarodowe[ więcej ]
Udostępniona sprzedaż w pociągach międzynarodowych[ więcej ]
Wzajemne honorowanie biletów w pociągach uruchamianych przez „PKP Intercity” S.A. i „Koleje Mazowieckie-KM” sp. z o.o.[ więcej ]
Przystanki PKP Intercity BUS relacji Warszawa - Białystok - Warszawa[ więcej ]
Przejdź do pełnej listy komunikatów