a a a
Jesteś tutaj: Strona główna » O Firmie » Aktualności

Aktualności

Sprostowanie nieprawdziwych informacji „Dziennika Gazety Prawnej”

W nawiązaniu do artykułu redaktora Konrada Majszyka z 2 października 2014r., który ukazał się na łamach "Dziennika Gazety Prawnej", PKP Intercity informuje, że tekst zawiera nieprawdziwe informacje, które mogą wprowadzić Czytelnika w błąd.

PKP Intercity podwaja liczbę autobusów między Skierniewicami a Warszawą

Od 1 października br. między Skierniewicami a Warszawą pojawi się 10 dodatkowych autobusów (5 rano do Warszawy i 5 po południu do Skierniewic) w ramach wprowadzonej we wrześniu komunikacji uzupełniającej.

Premiera nowej lokomotywy Gama dla PKP Intercity

Dziś na targach InnoTrans w Berlinie odbył się premierowy pokaz lokomotywy spalinowej GAMA produkowanej w bydgoskiej fabryce PESA dla PKP Intercity. W spotkaniu wzięli udział prezes PKP Intercity, Marcin Celejewski oraz Tomasz Zaboklicki, prezes zarządu PESA Bydgoszcz SA.

KE potwierdziła finansowanie dla Pendolino

Komisja Europejska potwierdziła wkład finansowy z Funduszu Spójności dla projektu „Zakup kolejowego taboru pasażerskiego do obsługi połączeń dalekobieżnych”, czyli 20 składów Pendolino. Uwzględniając opinię Europejskiego Banku Inwestycyjnego, dokonała oceny projektu i uznała, że jest on zgodny z priorytetami programu operacyjnego i przyczyni się do osiągnięcia jego celów.

Kolejne pociągi PKP Intercity z bezpłatnym Wi-Fi wjeżdżają na tory

Od poniedziałku 15 września br., pasażerowie pociągów ekspresowych Kościuszko, Krakus, Górnik i Klimczok mogą korzystać z bezpłatnego Wi-Fi dostarczonego przez T-Mobile Polska.

Sprostowanie nieprawdziwych informacji „Dziennika Gazety Prawnej”

W nawiązaniu do artykułu red. Konrada Majszyka z dzisiejszego wydania (17.09.2014) „Dziennika Gazety Prawnej”, PKP Intercity oświadcza, że materiał zawiera nieprawdziwe informacje.

Z Lublina do Warszawy za 37 zł

Od 15 września br. PKP Intercity obniża ceny biletów na trasie między Lublinem i Warszawą do 37 zł. Oferta łączy się z ulgami ustawowymi. Dodatkowo, na pozostałe połączenia przewoźnika będzie można kupić bilet nawet o 30% taniej.

Homologacja dla Pendolino

PKP Intercity informuje, że producent Pendolino uzyskał decyzję Urzędu Transportu Kolejowego umożliwiającą eksploatację pojazdów na terenie Polski. Dzięki temu Spółka może rozpocząć odbiory końcowe pociągów.

Dwie możliwości podróżowania na trasie Warszawa-Białystok

PKP Intercity Bus i pociąg z przesiadką w Małkini oraz bezpośrednie, ekspresowe połączenie autobusowe - tak będzie wyglądała od 12 października br. organizacja ruchu na remontowanej linii Warszawa - Białystok. Powodem zmian jest zamknięcie odcinka Tłuszcz - Sadowne Węgrowskie. Efektem modernizacji całej trasy ze stolicy do Białegostoku będzie poprawa komfortu i skrócenie podróży do 2,5 godziny.

Wi-Fi w pociągach PKP Intercity jeżdżących do Krakowa i Trójmiasta

Od poniedziałku 8 września br., pasażerowie pociągów PKP Intercity do Krakowa oraz Trójmiasta mogą korzystać z bezpłatnego Wi-Fi dostarczonego przez T-Mobile Polska.

polski
english

Komunikaty

Chwilowe problemy z systemem sprzedaży internetowej e-IC[ więcej ]
Przerwa w płatnościach mBank[ więcej ]
Chwilowe problemy z systemem powiadomień o rozpoczętej i zakończonej transakcji w e-IC[ więcej ]
Udostępniona sprzedaż na daty odjazdu od 11 /12.10.2014 w wybranych pociągach krajowych[ więcej ]
Wstrzymana sprzedaż w wybranych pociągach krajowych.[ więcej ]
Zwrot biletów odcinkowych[ więcej ]
Honorowanie biletów Kolei Mazowieckich w pociągach PKP Intercity[ więcej ]
Wzajemne honorowanie biletów w pociągach „PKP Intercity” S.A. i „Koleje Mazowieckie - KM”[ więcej ]
Honorowanie biletów Kolei Mazowieckich w pociągu TLK „Podlasie”[ więcej ]
Wstrzymana sprzedaż biletów na wybrane relacje międzynarodowe[ więcej ]
Przejdź do pełnej listy komunikatów